Czy rozwój osobisty to ściema?

Wiele osób uważa, że rozwój osobisty to ściema. Z czego to wynika? Rynek usług coachingowych jest zderegulowany, a to oznacza, że każdy może się zająć coachingiem. To rodzi pewne problemy, ponieważ wiele osób nazywa się coachami, a nie korzystają tak naprawdę z niego.

Jak dobrze wybierać osoby od których będziemy się uczyć? Przede wszystkim warto sprawdzić czy korzystają z etyki coacha. Jakie kursy ukończyła taka osoba. Po czym będziemy wiedzieć czy warto zająć się rozwojem osobistym? Możemy znaleźć ciekawe książki o coachingu. Jeśli chcemy z niego korzystać warto wiedzieć co nam oferuje rozwój osobisty.

Rozwój osobisty to bardzo elastyczna i mocno rozwijająca się dziedzina nauki. Każdy z nas może dołożyć cegiełkę do tego, aby się rozwijała. Nie można oceniać, że coś z góry jest dobre, albo tylko złe. Jeśli chcemy poznać jakiś temat warto zainteresować się nim nieco głębiej i dopiero wyrobić sobie opinie. Rozwojem osobistym warto się zajmować, ponieważ to najlepsza forma rozwoju jaką stworzył człowiek.